Podziękowania |”Weekend cudów dla Wiktorka”

Poniedziałek. Minął już weekend cudów dla Wiktorka. Choć pogoda nie dopisała wy dopisaliście za co bardzo dziękuję. Jak już pisałem akcja odbywała się w Czernichowie w sobotę i w Międzybrodziu Bialskim w sobotę i w niedzielę.

Weekend cudów w Czernichowie

Jako Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Gminy Czernichów koordynowaliśmy akcję w Czernichowie. Pragniemy podziękować wszystkim którzy się do niej przyłączyli. Dziękujemy Pani Wójt za pomysł i organizację akcji. Ta akcja pokazała, że jesteśmy się wstanie jednoczyć i działać wspólnie. Imprezę rozpoczął występ zespołu Regionalnego Stowarzyszenia Roztoka. Wspaniale zaśpiewaliście. Zaczynaliście w deszczu, ale przy tak pięknym góralskim śpiewie słońce nie pozwoliło deszczowi padać i z każdą waszą kolejną piosenką było już coraz jaśniej i coraz weselej. Kolejne podziękowania kieruję do LKS Magórka Czernichów – Tresna. Za udostępnienie obiektu, pomoc i zaangażowanie w przygotowaniu go pod tę imprezę dziękuję.W przygotowaniu pomagała nam też Rada Sołecka Czernichowa, za pyszne duszonki, kiełbaski i kaszanki oraz cały szereg innych prac przy organizacji imprezy- dziękujemy.

Dziękujemy też stowarzyszeniu Bajeczne Beskidy za zaangażowanie i współorganizację akcji w Czernichowie. Pyszny Popkorn i Wata Cukrowa to był strzał w dziesiątkę. Dla dzieci dmuchany domek w którym bawili się najmłodsi zapewniła nam firma Starfun Daniel Sypta. Zjeżdżalnie, która dała dzieciakom równie wiele radości udostępnił nam Pan Michał Wójcicki. Moja córka powiedziała: „Tata bez dmuchawców impreza by się nie udała”. Te słowa potwierdzili mi też rodzice najmłodszych dzieciaków. Więc jeszcze raz za te dmuchańce dziękujemy. Podziękowania płyną również do firmy MotoBeskidy. Za udostępnienie tego co potrzeba aby nektar bogów mógł nam towarzyszyć i zwilżać nasze gardła, za wspaniałe animacje organizowane przez panią Anię, za te cudowne bańki które fruwały nad boiskiem tworząc z niego najbardziej bajeczne boisko w Polsce – dziękujemy. Jak już o nektarze to nie sposób zapomnieć o Pizzerii Kacper która pomogła wyratować nas z opresji i nabyć właściwe dla dystrybutora beczki z nektarem dosłownie na godzinę przed imprezą. Dziękujemy też BTS Rekord za udostępnienia dystrybutora nektaru. Przynajmniej kilkanaście razy zawyły syreny wozów bojowych – dziękuję strażakom z OSP Czernichów Tresna oraz OSP Międzybrodzie Żywieckie za pokazy. Pomagaliście też przy rozstawianiu dmuchawców i wielu innych pracach dziękujemy.

Specjalne podziękowania za udostępnienie zabytkowego samochodu – Austina z 1924r mieszkańcom naszej wsi Państwu Kujtowskim . Pan Tomasz woził was tym wspaniałym zabytkowym samochodem po terenie naszej gminy i z tego co usłyszałem od wysiadających było to wspaniałe cudowne przeżycie. jego żona zaś pomagała nam w obsłudze. Podziękowania należą się również dla PTG Sokół za pomoc w sprzedaży fantów na loterii i organizację losowania nagrody głównej. Oficjalnych wyników jeszcze nie ma opublikujemy je razem z listą darczyńców loterii

Weekend cudów w Międzybrodziu Bialskim

W Międzybrodziu Bialskim Weekend trwał dwa dni. Impreza odbywała się przed domem kultury organizacją zajęło się Towarzystwa Miłośników Międzybrodzia Bialskiego, Panie i Panowie upiekli ciasta, zrobili domowej roboty Smalec, dali występ przed Centrum Kultury i byli zaangażowani w każdą pomoc podczas całego wydarzenia, z każdym porozmawiali, każdego ciastem i smalcem poczęstowali,, twardo tańczyli i walczyli! Dalej to OSP Międzybrodzie Bialskie Członkowie OSP w sobotę przyjechali samochodem i quadem a w niedziele dołożyli motorówkę i Orkiestrę OSP Międzybrodzie Bialskie , można było sobie wejść na quada, do samochodu strażackiego, mundury po przymierzać, pooglądać wyposażenie i ogólnie dowiedzieć się ciekawych informacji na temat strażaków. Polskie Towarzystwo Gimnastyczne Sokół miało swoje stanowisko z karabinami akcesoriami militarnymi oraz można było postrzelać z karabinka laserowego, prowadzili loterie fantową, przygotowywali kiełbaskę na grilla, dali pokaz, rozkładali ławki i namiot oraz byli cały czas zaangażowani w różnoraką pomoc. Wspaniale losowania przeprowadzał i w Czernichowie i w Międzybrodziu prezes Sokoła. W Międzybrodziu udało się też przeprowadzić kilka licytacji.

Będą jeszcze licytacje

Było też wielu darczyńców którzy przekazali fanty na licytację. Nie wszystko udało się zlicytować bo pogoda nie dopisała. Dlatego pewnie wkrótce pozostałe rzeczy przekażemy na licytację którą postaramy zorganizować się na Facebook-u. Listę darczyńców którzy przekazali dary na Licytację postaramy się opublikować w najbliższym czasie.

Łukasz Haręźlak, Tomasz Opala

Wiktorek z Mamą na zdjęciu Tesz Łukasz w bajkowym przebraniu .
Wiktorek z mamą.
Towarzystwo Miłośników Międzybrodzia
Tym autem można było pojeździć.
Loteria fantowa
Wiktorek z Mamą.