Zatrzymać TIR-y

Od kilku dni na DW 948 znowu zaczęły pojawiać się TIR-y. Są to głównie wanny służące do przewozu materiałów sypkich takich jak kruszywa. Przejeżdżają już niemal całymi kolumnami przez zamknięty odcinek drogi. Wygląda na to, że niektórzy kierowcy postanowili sobie skrócić drogę z miejsca załadunku do miejsca rozładunku nie stosując się do znaków zakazu. Sprawa jest o tyle istotna, że jako mieszkańcy obawiamy się, uszkodzenia mostu tymczasowego w Suchym Potoku przez wzmożony ruch ciężarówek. Jeżeli, nie daj Boże doszło by do takiego uszkodzenia, to nasza Gmina zostanie podzielona na pół. Wielu mieszkańców będzie zmuszonych do pokonywania codziennie po kilka nawet razy trasy o 40 km dłuższej. Dlatego zwracamy się do Władz Gminy, Policji o podjęcie działań prewencyjnych. Nie może być tak, że interes jakiegoś przedsiębiorstwa i chęć zysku nie zważając na koszty społeczne jakiegoś przedsiębiorstwa sprowadza zagrożenie wielotysięcznych strat dla mieszkańców naszego regionu. Zwracam sie też do kierowców i właściciela firmy o zaniechanie tego typu praktyk. Udało się nam uniknąć zamknięcia drogi na żarnówce co wymagało determinacji i zaangażowania – tu podziękowania w stronę społecznego komitetu który się zawiązał w tym celu – nie pozwólmy na to aby, przez prywatne interesy kilku osób, cały ten trud poszedł na marne.